Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji w Puławach. Miał 2,5 promila alkoholu

lpu24.pl 3 godzin temu

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Wróblewskiego w Puławach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Citroena i BMW. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, sprawcą kolizji był 28-letni mieszkaniec gminy Przyłęk. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna kierował pojazdem, mając w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za swoje zachowanie poniesie konsekwencje przed sądem.

To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci analizują również okoliczności wcześniejszej jazdy 28-latka. Z ustaleń wynika, iż przed kolizją mógł dopuścić się niebezpiecznego manewru wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową jednego z kierowców.

Policja przypomina, iż kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Fot. Policja Puławska, profil Facebook

Idź do oryginalnego materiału