S8 Wrocław – Kłodzko nabiera tempa. Budimex zrealizował kolejny etap budowy

24wroclaw.pl 3 godzin temu
Budowa drogi ekspresowej S8 na trasie Wrocław – Kłodzko postępuje zgodnie z planem. Na odcinku pomiędzy węzłem Jordanów Śląski a węzłem Łagiewniki Zachód wykonano już 37 proc. zaplanowanych prac. Generalny wykonawca inwestycji, Budimex, poinformował o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego. Realizowany fragment trasy ma około 11,2 km długości i powstaje w nowym śladzie, po zachodniej stronie obecnej drogi krajowej. Po zakończeniu prac kierowcy zyskają nowoczesną drogę ekspresową, która ma poprawić bezpieczeństwo oraz komfort podróży w kierunku południowej części Dolnego Śląska.

Ponad 11 kilometrów nowej trasy i ważne obiekty

Zakres inwestycji obejmuje nie tylko samą jezdnię ekspresową. W ramach zadania powstaną również dwa węzły drogowe – Łagiewniki Północ oraz Łagiewniki Zachód. Projekt zakłada także budowę licznych obiektów inżynieryjnych, między innymi mostów, wiaduktów oraz przejść dla zwierząt.

Prace rozpoczęły się po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) 9 lipca 2025 roku. Roboty budowlane ruszyły 18 sierpnia 2025 roku i od tego czasu wykonawca prowadzi intensywne działania na całym odcinku.

Dziesięć miesięcy pracy i widoczne efekty

Po niespełna roku realizacji inwestycji wykonano
Idź do oryginalnego materiału