Setki chętnych do Akademii Pożarniczej. Teraz czas na egzamin sprawnościowy

remiza.com.pl 3 godzin temu

Akademia Pożarnicza odnotowała duży wzrost chętnych w tegorocznej rekrutacji na studia w służbie kandydackiej.

Tegoroczna rekrutacja na stacjonarne jednolite studia magisterskie dla strażaków w służbie kandydackiej na kierunku inżyniera bezpieczeństwa rozpoczęła się 13 kwietnia i trwała do 20 czerwca, w tym czasie wszystkie osoby chętne składały zgłoszenia za pośrednictwem systemu Internetowa Rekrutacja Kandydatów (IRK).

Według danych Akademii Pożarniczej w tym roku za pośrednictwem systemu dokumenty złożyło 721 osób. Dla porównania rok temu było 607 chętnych, a dwa lata temu tylko 394.

Już jutro w Akademii Pożarniczej rusza egzamin sprawności fizycznej. Najpierw test sprawności fizycznej, a następnie sprawdzian z pływania. Następnie w planie na lipiec jest dostarczanie wymaganych dokumentów i badania wstępnie zakwalifikowanych.

Finałem dla 90 najlepszych osób będą aktywne tygodnie przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej w Zamczysku Nowym, które zakończy uroczyste ślubowanie na przełomie września i października.

Idź do oryginalnego materiału