Dzisiaj rano doszło do awarii zasilania w szpitalu w Siemiatyczach. Na miejscu przyjechali strażacy ze swoimi agregatami.
Zgłoszenie awarii siemiatycka straż pożarna otrzymała po godzinie dziewiątej.

Priorytetem działań straży pożarnej było zapewnienie ciągłości zasilania oddziałów szpitalnych oraz urządzeń podtrzymujących funkcje życiowe pacjentów. Na terenie szpitala pracowało 15 przenośnych agregatów prądotwórczych, które zasilały najważniejsze instalacje. Dodatkowo zapewniono zasilanie budynku Zespołu Ratownictwa Medycznego – informuje KP PSP w Siemiatyczach.
Zasilanie przywrócono około godziny jedenastej. Według szpitala przyczyną awarii było spięcie na instalacji rozdzielnicy prądu pochodzącej jeszcze z lat 70 ubiegłego wieku.
Na miejscu działało pięć zastępów z JRG Siemiatycze i cztery zastępy OSP.


foto. Siemiatycze112












