Akcja ”Trzeźwy poranek” na drogach powiatu wieruszowskiego

radiozw.com.pl 3 godzin temu

Wieruszowscy policjanci podsumowali wczorajszą akcję „Trzeźwy poranek”.

Policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników dróg. Podczas kilku godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość u prawie 300 kierujących. Niestety w dwóch przypadkach okazało się, iż osoby prowadzące pojazdy znajdowały się pod działaniem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł w Kuźnicy Skakawskiej o godzinie 6:00. Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował rowerem i badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym. Kolejny nieodpowiedzialny użytkownik dróg został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Mieleszynek. Mężczyzna kierował BMW i miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Nie ryzykujmy i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu, gdyż choćby najmniejsza jego ilość może wpłynąć negatywnie na naszą koncentrację.


– mówił Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Fot. KPP w Wieruszowie

Idź do oryginalnego materiału