Wpadł podczas Dni Praszki. 53-latek miał ponad 2,5 promila za kierownicą

ool24.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: pijany_praszka


Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Praszki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz konfiskata pojazdu lub jego równowartości. O jego losie zdecyduje sąd.

Podczas „Dni Praszki” policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli samochód, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia, co do stanu trzeźwości kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Na miejscu pasażera mundurowi zauważyli pustą butelkę po wódce typu „małpka” oraz puszkę po piwie.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i zabezpieczyli samochód.

Teraz sprawa trafi do sądu, mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo więzienia do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i konfiskata pojazdu, którym kierował lub jego równowartości.

Policjanci apelują o rozsądek – kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.

– Pamiętajmy, iż nasze bezpieczeństwo często zależy od nas samych. Przypominamy, iż kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, iż inny kierowca może być nietrzeźwy-zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub choćby życie! – apeluje oleska policja.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Idź do oryginalnego materiału