Stracił panowanie nad motocyklem na łuku drogi. 30-latek przewieziony do szpitala

infoprzasnysz.com 16 godzin temu

Motocyklista trafił do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło podczas minionego weekendu na terenie gminy Myszyniec. Według wstępnych ustaleń policjantów 30-letni kierowca jednośladu stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i wypadł z jezdni.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, około godziny 17.15 na terenie gminy Myszyniec.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 30-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego stracił panowanie nad jednośladem i wypadł z drogi.

– Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący motocyklem marki Yamaha FZ6, jadąc przez teren gminy Myszyniec, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał z jezdni i wypadł z drogi – informuje nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany motocyklista został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje do motocyklistów i kierowców

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów.

Policjanci przypominają, iż kierujący jednośladami są znacznie bardziej narażeni na skutki wypadków niż osoby podróżujące samochodami.

– Apelujemy do motocyklistów o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Warto również zadbać o swoją widoczność poprzez używanie elementów odblaskowych lub jaskrawej odzieży – podkreśla nadkom. Tomasz Żerański.

Funkcjonariusze zwracają się także do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności oraz częstsze kontrolowanie sytuacji w lusterkach, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów wyprzedzania i zmiany pasa ruchu.

mat

Idź do oryginalnego materiału