

Motocyklista trafił do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło podczas minionego weekendu na terenie gminy Myszyniec. Według wstępnych ustaleń policjantów 30-letni kierowca jednośladu stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i wypadł z jezdni.
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę i przestrzeganie przepisów.
Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem
Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, około godziny 17.15 na terenie gminy Myszyniec.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 30-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego stracił panowanie nad jednośladem i wypadł z drogi.
– Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący motocyklem marki Yamaha FZ6, jadąc przez teren gminy Myszyniec, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał z jezdni i wypadł z drogi – informuje nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany motocyklista został przewieziony do szpitala.
Policja apeluje do motocyklistów i kierowców
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów.
Policjanci przypominają, iż kierujący jednośladami są znacznie bardziej narażeni na skutki wypadków niż osoby podróżujące samochodami.
– Apelujemy do motocyklistów o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Warto również zadbać o swoją widoczność poprzez używanie elementów odblaskowych lub jaskrawej odzieży – podkreśla nadkom. Tomasz Żerański.
Funkcjonariusze zwracają się także do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności oraz częstsze kontrolowanie sytuacji w lusterkach, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów wyprzedzania i zmiany pasa ruchu.

mat











