Czarny bilans weekendu na Mazowszu. Dziewiętnaście wypadków i plaga pijanych kierowców

pultusk24.pl 2 godzin temu
Upał, brak koncentracji i skrajna nieodpowiedzialność – tak w uproszczeniu można podsumować miniony weekend na drogach garnizonu mazowieckiego. W ciągu zaledwie trzech dni doszło do kilkunastu groźnych zdarzeń. Choć tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych, aż 22 osoby trafiły do szpitali. Policjanci zatrzymali też zatrważającą liczbę nietrzeźwych kierowców.
W okresie od piątku do niedzieli (19–21 czerwca 2026 r.) mazowieccy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach aż 19 wypadków. Funkcjonariusze nie ukrywają, iż początek letniego sezonu regularnie przynosi ze sobą wzrost zagrożeń na drogach.

- Letnie, wysokie temperatury to ogromna próba dla naszych organizmów. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, iż upał działa podobnie jak zmęczenie – drastycznie obniża koncentrację, spowalnia czas reakcji i prowadzi do fatalnych w skutkach, błędnych decyzji za kierownicą – komentuje Zespołu Prasowego KWP z siedzibą w Radomiu. - W tym trudnym okresie najważniejsze jest regularne nawadnianie się i robienie częstych przerw w podróży.


Sekundy od tragedii: Głódki i Sokołów Podlaski

Do jednego z groźniejszych zdarzeń doszło w sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Głódki (powiat makowski) . Około godziny 14:00, w wyniku niedos
Idź do oryginalnego materiału