Powstaje nowy wiadukt na trasie Opole – Krapkowice. Ruch wahadłowy przy rondzie

opolska360.pl 2 miesięcy temu

Nowy wiadukt na trasie Opole – Krapkowice nad linią kolejową przecinającą odcinek drogi krajowej nr 45 wszedł w kolejną fazę konstrukcji. Jak informuje GDDKiA w Opolu, trwa montaż ustroju nośnego konstrukcji. Jego elementy powstały z prefabrykatów betonowych. Dzięki temu instalacja przebiega szybciej.

Nowy wiadukt na trasie Opole – Krapkowice to element szerszej inwestycji. Mowa o rozbudowie drogi krajowej nr 45 pomiędzy Krapkowicami i Rogowem Śląskim. Za jej sprawą na liczącym ponad 6 km odcinku tej trasy miejscami będzie też szerzej. Jezdnia będzie miała przekrój jezdni 2+1. Rozbudowę przejdą też dwa skrzyżowania, z ulicą Boczną oraz łącznikiem do DW415.

Pracom towarzyszą utrudnienia. Nowe pojawi się w środę 28 sierpnia. To ruch wahadłowy przy rondzie w Krapkowicach.

Chodzi o odcinek o długości około 300 metrów, za rondem w kierunku Opola. W związku z frezowaniem i wbudowywaniem warstw konstrukcji nawierzchni obowiązywać będzie tam wahadło sterowane sygnalizacją świetlną – zapowiada Agata Andruszewska, rzeczniczka GDDKiA w Opolu.

Nowy wiadukt kolejowy powstaje na trasie Opole – Krapkowice fot. GDDKiA Opole

– Na pozostałych fragmentach rozbudowywanego odcinka DK45 trwa układanie warstw konstrukcyjnych jezdni. Mowa o stabilizacji podłoża, wykonaniu podbudowy z kruszywa, a także o układaniu warstwy podbudowy bitumicznej. Trwa również budowa kanalizacji deszczowej, przepustów drogowych oraz przejść dla zwierząt. Wykonawca montuje ekrany akustyczne oraz instalację elektroenergetyczną pod oświetlenie drogowe – wylicza.

Rozbudowa DK45 już od jakiegoś czasu oznacza utrudnienia. Kierowcy muszą się z nimi liczyć do 2025 roku. Wtedy zakończyć ma się warta blisko 73 mln zł inwestycja.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.

Idź do oryginalnego materiału