Pierwszy wypadek na nowo otwartej obwodnicy Pułtuska. Zderzenie osobówki z ciężarówką

pultusk24.pl 3 godzin temu
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w piątek, 19 czerwca. W miejscowości Głodowo, w miejscu łączenia się drogi krajowej nr 57 z nowo otwartą obwodnicą Pułtuska, zderzyły się samochód osobowy oraz ciężarówka. To oficjalnie pierwszy wypadek zarejestrowany na tym nowym odcinku drogowym. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w piątkowe popołudnie. Ze względu na udział pojazdu wielkogabarytowego, na miejsce zadysponowano znaczne siły ratownicze. W akcji usuwania skutków kolizji brały udział cztery zastępy straży pożarnej: jeden z JRG Pułtusk, dwa z JRG Maków Mazowiecki oraz ochotnicy z OSP Głodowo – łącznie 18 ratowników.

Choć oba pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom, a zdarzenie zapisało się jako pierwsza kolizja w historii nowej inwestycji drogowej, kluczowa informacja była pomyślna – w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Ruch w miejscu łączenia DK 57 z obwodnicą był przez pewien czas utrudniony, a strażacy zabezpieczali teren i usuwali z jezdni resztki powypadkowe.

Nowo otwarta trasa miała poprawić komfort jazdy, jednak to pierwsze zdarzenie pokazuje, iż kierowcy muszą dopiero przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Policja i służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i
Idź do oryginalnego materiału