Nietrzeźwa 15-latka potrącona, gdy przebiegała przez jezdnię

miejska.tv 5 godzin temu

15-latka trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez samochód w Zawierciu. Policjanci ustalili, iż była nietrzeźwa. O dalszym losie nastolatki zdecyduje sąd rodzinny.

Do wypadku doszło w sobotę, tuż przed godziną 23:00, na ulicy Mrzygłodzkiej w Zawierciu, w rejonie skrzyżowania z ulicami Ogrodową i Zarzecze. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód potrącił pieszą.

Na miejscu zdarzenia policjanci zastali 15-letnią dziewczynę, której udzielano pomocy medycznej. Obecny był również kierowca bmw biorącego udział w wypadku. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna jechał ulicą Mrzygłodzką, kiedy z lewej strony jezdni wbiegła grupa osób. Części z nich udało się przejść na drugą stronę, jednak jedna z osób została potrącona.

Nastolatka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie wykazało w jej organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny. Zatrzymano również dowód rejestracyjny samochodu.

Sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Spożywanie alkoholu przez osobę niepełnoletnią jest traktowane jako przejaw demoralizacji. W tym przypadku zastosowanie mają przepisy Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

POLICJA PRZYPOMINA!
Wbieganie na jezdnię jest nie tylko niedozwolone, ale bardzo niebezpieczne. Za każdym razem pieszy zobowiązany jest do upewnienia się, iż może bezpiecznie pokonać jezdnię.

Pamiętajmy!

Pieszemu zabrania się:

wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:

bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko;

przebiegania przez jezdnię lub drogę dla rowerów;

chodzenia po torowisku;

wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych lub drogę dla pieszych i rowerów od jezdni lub drogi dla rowerów, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;

korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych.

red.
źródło: KPP Zawiercie

Idź do oryginalnego materiału