Gmina Poraj: Pijany kierowca zakończył jazdę na drzewie

miejska.tv 4 godzin temu
Zdjęcie: myszkow-4promile


W Jastrzębiu doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego, gdzie pijany kierowca bez prawa jazdy uderzył w drzewo. Mężczyzna miał aż 4 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek, 18 czerwca, około południa na ulicy Kopalnianej w Jastrzębiu, 49-letni mężczyzna kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem. Nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co doprowadziło do zjechania na pobocze i uderzenia w przydrożne drzewo. Badanie wykazało, iż kierowca miał 4 promile alkoholu we krwi. W samochodzie znajdował się również nietrzeźwy pasażer. Dodatkowo okazało się, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy i działał w warunkach recydywy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Policja przypomina o zagrożeniach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i apeluje o odpowiedzialność na drodze.

Red.
źródło: KPP Myszków

Idź do oryginalnego materiału