W Jastrzębiu doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego, gdzie pijany kierowca bez prawa jazdy uderzył w drzewo. Mężczyzna miał aż 4 promile alkoholu w organizmie.
W czwartek, 18 czerwca, około południa na ulicy Kopalnianej w Jastrzębiu, 49-letni mężczyzna kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem. Nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co doprowadziło do zjechania na pobocze i uderzenia w przydrożne drzewo. Badanie wykazało, iż kierowca miał 4 promile alkoholu we krwi. W samochodzie znajdował się również nietrzeźwy pasażer. Dodatkowo okazało się, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy i działał w warunkach recydywy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Policja przypomina o zagrożeniach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i apeluje o odpowiedzialność na drodze.
Red.
źródło: KPP Myszków










