14-latek bez uprawnień motocyklem potrącił pieszego, 19-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu – dwa zdarzenia w powiecie pajęczańskim

radiozw.com.pl 2 godzin temu

W miniony weekend na terenie powiatu pajęczańskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Dwie osoby trafiły do szpitala. – poinformowała wczoraj pajęczańska policja.

Do zdarzeń doszło w sobotnie popołudnie 20 czerwca. O godzinie 14:40 w Makowiskach doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 19-letni kierujący Audi na skrzyżowaniu nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i zderzył się z Fordem wykonujący manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów 55-letnia kierująca Fordem poniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Tego samego dnia kilka minut po godzinie 16 w miejscowości Zimna Woda gmina Nowa Brzeźnica 14 – letni kierujący motocyklem potrącił idącego jezdnią 63-letniego pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, iż 14-latek nieprawidłowo wykonał manewr omijania pieszego. Okazało się również, iż nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. W Wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala.

– informowała aspirant Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. To mieszkańcy powiatu pajęczańskiego.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Idź do oryginalnego materiału