W miniony weekend na terenie powiatu pajęczańskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Dwie osoby trafiły do szpitala. – poinformowała wczoraj pajęczańska policja.
Do zdarzeń doszło w sobotnie popołudnie 20 czerwca. O godzinie 14:40 w Makowiskach doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 19-letni kierujący Audi na skrzyżowaniu nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i zderzył się z Fordem wykonujący manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów 55-letnia kierująca Fordem poniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Tego samego dnia kilka minut po godzinie 16 w miejscowości Zimna Woda gmina Nowa Brzeźnica 14 – letni kierujący motocyklem potrącił idącego jezdnią 63-letniego pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, iż 14-latek nieprawidłowo wykonał manewr omijania pieszego. Okazało się również, iż nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. W Wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala.
– informowała aspirant Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.
Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. To mieszkańcy powiatu pajęczańskiego.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

![Uciekał przed policją przez lasy i pola. Podczas pościgu... odpadła mu opona [WIDEO]](http://www.radiowroclaw.pl/img/articles/161720/4BrC6O5QIs.jpg)













