

Niebezpieczna sytuacja na lokalnej drodze zakończyła się kolizją samochodu ciężarowego z autem osobowym. Po zderzeniu osobówka została zepchnięta z jezdni i wpadła do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 czerwca, na terenie gminy Myszyniec.
Na miejsce skierowano policję oraz służby ratunkowe.
Niebezpieczne wyprzedzanie przed skrzyżowaniem
Jak ustalili funkcjonariusze, przyczyną kolizji był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez kierowcę samochodu ciężarowego.
– Kierujący autem ciężarowym rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego bezpośrednio przed skrzyżowaniem. Ze względu na gabaryty obu aut nie zdołał wykonać tego manewru bezpiecznie i uderzył w auto osobowe skręcające prawidłowo w lewo z drogi podporządkowanej – informuje nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Osobówka wpadła do rowu
Siła uderzenia była na tyle duża, iż samochód osobowy został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu.
Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia żaden z uczestników nie wymagał hospitalizacji.
Policjanci zakończyli czynności na miejscu ukaraniem sprawcy mandatem karnym.
– Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych – przekazuje nadkom. Tomasz Żerański.
Funkcjonariusze przypominają, iż wyprzedzanie bezpośrednio przed skrzyżowaniem należy do najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze i może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

mat


![Uciekał przed policją przez lasy i pola. Podczas pościgu... odpadła mu opona [WIDEO]](https://www.radiowroclaw.pl/img/articles/161720/4BrC6O5QIs.jpg)











