Wpadł przez zbyt szybką jazdę. Kontrola drogowa ujawniła znacznie poważniejszy problem

codziennypoznan.pl 4 godzin temu

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, 20 czerwca, w Klęce. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę prędkości i zatrzymali do sprawdzenia kierowcę Skody Fabii. Powodem interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 24 km/h.

Podczas rozmowy z kierującym policjanci zwrócili uwagę na wyraźną woń alkoholu. Podejrzenia gwałtownie potwierdziło badanie alkomatem. Wynik wykazał, iż 26-latek miał około jednego promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem, jednak znacznie poważniejsze konsekwencje grożą mu za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszej odpowiedzialności kierowcy.

Policjanci przypominają, iż choćby niewielkie przekroczenie prędkości może zakończyć się kontrolą drogową, podczas której ujawnione zostaną także inne naruszenia przepisów. W tym przypadku rutynowa interwencja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę, która po spożyciu alkoholu zdecydowała się wsiąść za kierownicę.

Idź do oryginalnego materiału