Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, 20 czerwca, w Klęce. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę prędkości i zatrzymali do sprawdzenia kierowcę Skody Fabii. Powodem interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 24 km/h.
Podczas rozmowy z kierującym policjanci zwrócili uwagę na wyraźną woń alkoholu. Podejrzenia gwałtownie potwierdziło badanie alkomatem. Wynik wykazał, iż 26-latek miał około jednego promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem, jednak znacznie poważniejsze konsekwencje grożą mu za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszej odpowiedzialności kierowcy.
Policjanci przypominają, iż choćby niewielkie przekroczenie prędkości może zakończyć się kontrolą drogową, podczas której ujawnione zostaną także inne naruszenia przepisów. W tym przypadku rutynowa interwencja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę, która po spożyciu alkoholu zdecydowała się wsiąść za kierownicę.




![Wypadek motocyklisty niedaleko Ostrołęki. Na jaw wyszła jego przeszłość [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/czarnia_wypadek.png)









