Wjechali autem w grupę pieszych, a potem zaatakowali jednego z nich maczetą

nowemedium.pl 10 miesięcy temu
Wjechali autem w grupę pieszych, a potem zaatakowali jednego z nich maczetą/fot.Policja Dolnośląska

Dwóch mężczyzn spowodowało wypadek, w którym celowo wjechali w grupę przechodniów, a potem zaatakowali maczetami 25-latka. Za usiłowanie zabójstwa, grozi im kara co najmniej od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, lub dożywotnie więzienie.

Umyślnie wjechali w pieszych

Wszystko stało się w piątek 27 stycznia po południu, na obszarze powiatu Kłodzkiego. Dwóch mężczyzn w samochodzie marki vlokswagen, wjechało w idących poboczem dwóch przechodniów w wieku 24 i 25 lat, a także w 37-letnią kobietę. Po tym tragicznym zdarzeniu, agresywni mężczyźni wysiedli z auta i maczetą pocięli 25-latka, a następnie uciekli zostawiając zakrwawionego mężczyznę.

25-latek trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami i głębokimi ranami ciętymi ciała. Policjanci gwałtownie ustalili tożsamość dwóch napastników. Zatrzymano 22 i 23 latka na terenie województwa śląskiego, a zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutu o usiłowanie zabójstwa.

Doprowadzili oni bowiem celowo do zdarzenia drogowego tzn. potrącenia pojazdem dwóch mężczyzn i kobiety, a także spowodowali ciężkie uszkodzenia ciała 25-latka.

Policjanci wystąpili do prokuratury, a ta do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, w oczekiwaniu na wyrok. Podejrzanym grozić może kara więzienia choćby do 25 lat.

Postępowanie pozostaje przez cały czas w toku, a funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, we współpracy z nadzorującą sprawę prokuraturą, prowadzą dalsze czynności w celu kompleksowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Idź do oryginalnego materiału