Nadal w przestrzeni medialnej pojawiają się informacje o kierowcach, którzy zostają zatrzymani przez policję, a mają już na koncie dwa lub więcej dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek zapowiedział w środę rano w RMF FM, iż takie osoby czeka bezwzględne więzienie.