Pszczyna: Stracił prawo jazdy. Zapłaci mandat w wysokości 2000 zł

noweinfo.pl 2 godzin temu

Pszczyńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 37-letni mieszkaniec Katowic pędził przez Pszczynę z prędkością 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h.

Do interwencji doszło w niedzielę 21 czerwca po godz. 8.00 podczas rutynowej kontroli prędkości. Okazało się, iż 37-letni Katowiczanin, prowadzący nissana, ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pędził 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h.

37-latek tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Jak przekazał policjantom, wyjechał zbyt późno i spieszył się na zawody.

Stróże prawa zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, a ponadto wypisali mu mandat w wysokości 2000 zł. Na jego konto trafiło również 14 punktów.

Pszczyńska policja przypomina, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. – Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Kilka minut zaoszczędzonych podczas podróży nie jest warte ryzyka utraty zdrowia lub życia.

(JJ)

Idź do oryginalnego materiału