Potracił matkę i kilkumiesięczne dziecko. Miał 2,5 promila

warszawawpigulce.pl 1 miesiąc temu

W poniedziałek, 26 lutego, tuż przed godziną 14:00, na skrzyżowaniu ulic Makulińskiego i Zazamcze, doszło do wypadku, w którym 37-letnia matka oraz jej kilkumiesięczne dziecko zostali potrąceni przez kierowcę mercedesa. Z informacji podanych przez policję wynika, iż kierowca pojazdu, 44-letni mężczyzna, znajdował się w stanie silnego upojenia alkoholowego, z prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Fot. Obraz wygenerowany przez DALL·E 3

Sąd Rejonowy w Gostyninie, odpowiadając na wniosek śledczych, zdecydował w czwartek, 29 lutego, o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla sprawcy wypadku. Ta decyzja jest wynikiem zarówno ciężaru zarzucanych czynów, jak i stopnia zagrożenia, jaki sprawca stanowił dla społeczeństwa.

Według przepisów prawa, kierowca mercedesa może być teraz oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, co wiąże się z rygorem surowej odpowiedzialności karnej. W świetle obowiązujących przepisów, mężczyźnie grozi teraz do 16 lat pozbawienia wolności.

Wypadek ten jest przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i o skutkach prawnych, jakie za to grożą. Policja i lokalne władze apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o unikanie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Idź do oryginalnego materiału