Po kolizji przyjechał zabezpieczyć auto żony. Okazało się, iż był pijany

infoprzasnysz.com 3 godzin temu

Kolizja trzech samochodów zakończyła się bez poważnych obrażeń, jednak policyjne czynności ujawniły kolejne przestępstwo.

Na miejsce zdarzenia przyjechał 66-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który chciał pomóc swojej żonie zabezpieczyć uszkodzony samochód.

Badanie alkomatem wykazało, iż sam prowadził auto, mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca, około godz. 16 w okolicy Ciechanowa.

Kolizja trzech samochodów

Funkcjonariusze ustalili, iż 63-letnia kierująca Toyotą doprowadziła do zderzenia z Citroenem, którym kierował 37-letni mężczyzna.

Po uderzeniu Citroen wjechał do przydrożnego rowu, a Toyota zderzyła się jeszcze z jadącym z przeciwka Chevroletem, za kierownicą którego siedział 40-latek.

– Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – informuje asp. Magda Sakowska.

Przyjechał pomóc żonie, sam był pijany

Podczas wykonywania czynności na miejscu kolizji pojawił się 66-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego.

Mężczyzna przyjechał samochodem marki BMW, aby pomóc swojej żonie zabezpieczyć uszkodzony pojazd.

Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna przyjechał na miejsce swoim samochodem. Badanie wykazało, iż znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. niedługo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – przekazuje asp. Magda Sakowska.

Grozi mu do 3 lat więzienia

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 66-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mat

Idź do oryginalnego materiału