Pijany kierowca hulajnogi elektrycznej odpowie przed sądem

radiokielce.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: Źródło: Policja Świętokrzyska


Jadący hulajnogą elektryczną mężczyzna wydmuchał niemal dwa promile. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Sandomierscy policjanci zatrzymali kierowcę hulajnogi we wtorek (23 czerwca). Ich uwagę zwróciła niebezpieczna jazda, wskazująca, iż może on być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jechał wężykiem, a ponadto, przemieszczał się drogą wojewódzką w miejscowości Świniary Nowe, mimo iż powinien był poruszać się chodnikiem. Na niestabilność jego jazdy wpływał także fakt, iż przewoził ciężki worek, o wadze ok 10 kilogramów.

Asp. Iwona Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu informuje, iż po zatrzymaniu mężczyzny potwierdziły się przypuszczenia mundurowych co do stanu jego trzeźwości. Miał w swoim organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łoniów. Policjanci skierowali tę sprawę do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu.


Idź do oryginalnego materiału