Nocne ćwiczenia podchorążych SGSP w metrze

remiza.com.pl 1 rok temu

W nocy z 16 na 17 lutego na stacji metra Świętokrzyska przeprowadzone zostały ćwiczenia podchorążych Koła Naukowego Działań Gaśniczych SGSP.

Podczas ćwiczeń zapoznaliśmy się z infrastrukturą zapewniającą bezpieczeństwo pasażerów i ruchu w metrze. Poznaliśmy budowę i działanie technicznych systemów zabezpieczeń oraz systemów ułatwiających prowadzenie działań ratowniczych. Pracownicy Metra przybliżyli nam funkcjonowanie ZSR, pracę dyżurnych stacji, oraz przedstawili i zaprezentowali zasady bezpiecznego prowadzenia działań w obrębie stacji i torowiska. W części praktycznej, z wykorzystaniem zadymienia, zrealizowaliśmy założenie ratownicze, które w jednym czasie zakładało działania na obiektach obydwu linii metra. W związku z atakiem terrorystycznym i wystąpieniem zadymienia na stacji Świętokrzyska, zastępy PSP musiały jak najszybciej zlokalizować zagrożenie, zlikwidować je oraz odnaleźć i jak najszybciej ewakuować wszystkich poszkodowanych. Podczas działań, w jednym z tuneli poszkodowany został strażak. Konieczne było wprowadzenie roty asekuracyjnej (roty RIT) i podjęcie działań, w celu udzielenia pomocy i ewakuacji ratownika – relacjonują podchorążowie Koła na swojej stronie.

W ćwiczeniach udział wzięli również strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej SGSP, Zakładowej Służby Ratowniczej Metra Warszawskiego i funkcjonariusze Działu Doskonalenia Zawodowego i Poligonu SGSP.

Foto. Koło Naukowe Działań Gaśniczych SGSP.

Idź do oryginalnego materiału