Jego hospitalizacja związana jest z zapaleniem oskrzeli oraz niewydolnością nerek. Niestety, stan zdrowia papieża uległ pogorszeniu, co budzi niepokój zarówno wśród wiernych, jak i w całym świecie.
Stan zdrowia papieżaOd momentu przyjęcia do szpitala, sytuacja zdrowotna papieża Franciszka jest monitorowana bez ustanku. W dniu 22 lutego biuro watykańskie przekazało niepokojące wieści o przedłużonym kryzysie oddechowym, który wymagał podania dużej ilości tlenu.
Dodatkowe badania wykazały małopłytkowość oraz anemię, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia hemotransfuzji. W niedzielę ogłoszono, iż papież znajduje się w stanie krytycznym.
Jednakże w poniedziałek, 24 lutego pojawiły się nieco bardziej optymistyczne informacje. Papież Franciszek obudził się i kontynuuje terapię. Z euforią przekazano, iż „nie odczuwa bólu”, co daje nadzieję na poprawę jego stanu.
Reakcja wiernych i modlitwyW odpowiedzi na trudną sytuację zdrowotną papieża, Watykan ogłosił pilny komunikat dla wiernych. Pod kliniką Gemelli gromadzi się coraz więcej osób pragnących wyrazić swoje wsparcie i modlitwę za papieża.
Od poniedziałku na placu Świętego Piotra będzie odbywać się codziennie o godz. 21.00 modlitwa różańcowa o zdrowie papieża. W modlitwie wezmą udział kardynałowie oraz współpracownicy Kurii Rzymskiej, a także przedstawiciele stołecznej diecezji.
Biuro watykańskie podkreśliło znaczenie tych modlitw jako wyraz „uczuć Ludu Bożego”, co wskazuje na silne związki między duchowymi potrzebami wiernych a ich przywódcą duchowym.
"Od poniedziałku na placu Świętego Piotra odbywać się będzie codziennie o godz. 21.00 modlitwa różańcowa o zdrowie papieża. Będą w niej uczestniczyć kardynałowie mieszkający w Rzymie ze współpracownikami z Kurii Rzymskiej i przedstawiciele stołecznej diecezji" - czytamy w komunikacie bura watykańskiego
Obecna sytuacja dotycząca zdrowia papieża Franciszka jest niezwykle trudna i poruszająca dla wielu ludzi na całym świecie. Wierni zbierają się, aby wspólnie modlić się o jego zdrowie i szybki powrót do normalnego życia.