Na drodze ekspresowej S1 w rejonie Węgierskiej Górki doszło do groźnej sytuacji. 71-letni kierowca samochodu osobowego zawrócił na trasie i przez pewien czas jechał pod prąd, narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Za takie zachowanie otrzymał mandaty na łączną kwotę 3100 złotych oraz 22 punkty karne.
Przebieg zdarzenia na trasie w kierunku Zwardonia
Zdarzenie miało miejsce w środę, kilka minut po godzinie 9.00, na jezdni prowadzącej w kierunku Zwardonia. Kierowca samochodu marki Dacia zawrócił na drodze ekspresowej i przez pewien odcinek jechał pod prąd. Nie doszło do zderzenia z innym pojazdem ani do wypadku, choć ruch na tej trasie bywa dość duży.
Ustalenie kierowcy i jego stan
Po zgłoszeniu sprawy policjanci z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce gwałtownie ustalili właściciela auta. Okazał się nim 71-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który w chwili zdarzenia sam prowadził pojazd











