Groźny manewr 71-latka na drodze S1 w Węgierskiej Górce

tuzywiec.pl 9 godzin temu
Na drodze ekspresowej S1 w rejonie Węgierskiej Górki 71-letni kierowca zawrócił i jechał pod prąd, narażając innych na niebezpieczeństwo. Na szczęście nie doszło do wypadku, ale mężczyzna został ukarany mandatami o łącznej wartości 3100 zł i 22 punktami karnymi. Policja apeluje o ostrożność i przypomina o zakazach na drogach ekspresowych. Niebezpieczny manewr na drodze S1

Na drodze ekspresowej S1 w rejonie Węgierskiej Górki doszło do groźnej sytuacji. 71-letni kierowca samochodu osobowego zawrócił na trasie i przez pewien czas jechał pod prąd, narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Za takie zachowanie otrzymał mandaty na łączną kwotę 3100 złotych oraz 22 punkty karne.

Przebieg zdarzenia na trasie w kierunku Zwardonia

Zdarzenie miało miejsce w środę, kilka minut po godzinie 9.00, na jezdni prowadzącej w kierunku Zwardonia. Kierowca samochodu marki Dacia zawrócił na drodze ekspresowej i przez pewien odcinek jechał pod prąd. Nie doszło do zderzenia z innym pojazdem ani do wypadku, choć ruch na tej trasie bywa dość duży.

Ustalenie kierowcy i jego stan

Po zgłoszeniu sprawy policjanci z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce gwałtownie ustalili właściciela auta. Okazał się nim 71-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który w chwili zdarzenia sam prowadził pojazd
Idź do oryginalnego materiału