Gaśniczy Kerax trafił do ochotników z Częstochowy

remiza.com.pl 2 godzin temu

Strażacy z jednostki OSP Częstochowa – Brzeziny Wielkie otrzymali od Państwowej Straży Pożarnej ciężki wóz gaśniczy.

Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP jednostka otrzymała ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Kerax z 2005 roku, który jest wyposażony w zbiorniki wody i środka pianotwórczego o pojemności odpowiednio 8000 i 800 litrów oraz autopompę o wydajności 5000 litrów na minutę.

Foto Michał Figzał

Wóz przed przekazaniem znajdował się w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Koniecpolu, a jeszcze wcześniej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Częstochowie.

Poza wspomnianym Keraxem jednostka dysponuje średnimi samochodami ratowniczo – gaśniczymi GBA 0,7/1 Mercedes Vario i GBA 2,5/24 Renault Midlum.

Foto. OSP Częstochowa – Brzeziny Wielkie
Idź do oryginalnego materiału