Strażacy z jednostki OSP Częstochowa – Brzeziny Wielkie otrzymali od Państwowej Straży Pożarnej ciężki wóz gaśniczy.
Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP jednostka otrzymała ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Kerax z 2005 roku, który jest wyposażony w zbiorniki wody i środka pianotwórczego o pojemności odpowiednio 8000 i 800 litrów oraz autopompę o wydajności 5000 litrów na minutę.
Foto Michał Figzał Wóz przed przekazaniem znajdował się w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Koniecpolu, a jeszcze wcześniej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Częstochowie.
Poza wspomnianym Keraxem jednostka dysponuje średnimi samochodami ratowniczo – gaśniczymi GBA 0,7/1 Mercedes Vario i GBA 2,5/24 Renault Midlum.
Foto. OSP Częstochowa – Brzeziny Wielkie













