Chciał usunąć pień po drzewie. Polał go ropą i podpalił. 50-latek trafił do szpitala

infoprzasnysz.com 2 dni temu

Do groźnego wypadku doszło na terenie prywatnej posesji w Kadzidle. 50-letni mężczyzna podczas prac porządkowych doznał rozległych poparzeń ciała.

Na miejsce wezwano straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy

Służby otrzymały zgłoszenie o poparzonym mężczyźnie znajdującym się na jednej z posesji.

Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym.

Jak przekazuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce mł. bryg. Adrian Stupski, do zdarzenia doszło podczas prac porządkowych na posesji.

Doszło do gwałtownego zapłonu

– 50-letni mężczyzna doznał poparzeń ciała, gdy chciał pozbyć się pnia drzewa. Polał go substancją ropopochodną i podpalił, w wyniku czego doszło do gwałtownego zapłonu– informuje.

Po przebadaniu przez ratowników medycznych poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Strażacy sprawdzili teren

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej. W działaniach uczestniczyło łącznie 11 strażaków.

Ich zadania polegały na sprawdzeniu terenu oraz wyeliminowaniu potencjalnych źródeł ognia i innych zagrożeń, które mogły powstać w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z łatwopalną substancją.

ren

Idź do oryginalnego materiału