Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kontrolowali kierowców na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Przyłubie. W trakcie działań mundurowi sprawdzali, czy użytkownicy tej bardzo ruchliwej trasy, stosują się do przepisów ruchu drogowego.
W Przyłubiu bardzo często dochodzi do groźnych wypadków i kolizji na trasie Bydgoszcz – Toruń. W listopadzie zeszłego roku w tej miejscowości doszło do śmiertelnych wypadków. 13 grudnia doszło do dwóch zderzeń z udziałem czterech pojazdów (dwóch osobowych i dwóch ciężarowych) – poważnie ranna została jedna osoba, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.
To przez nieodpowiedzialność kierujących, do DK10 Bydgoszcz – Toruń przylgnęła łatka „drogi śmierci”. W komentarzach (m.in. pod tekstami na naszym fanpage) uczestnicy ruchu domagali się kontroli policyjnych na tym odcinku; mimo zbliżającej się do adekwatnego startu budowy S10, pojawiły się też postulaty instalacji odcinkowego pomiaru prędkości, który skutecznie zapobiega nie tylko szybkiej jeździe, ale i wypadkom.
Policjanci zareagowali na apele – w minioną sobotę (4 stycznia) funkcjonariusze bydgoskiej „drogówki”, przy pomocy drona, obserwowali ruch pojazdów na „dziesiątce” właśnie w Przyłubiu. Jak podkreśla asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy, głównym celem mundurowych było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji, których przyczyną jest nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, bądź nie przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.
– Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość, ale również tych, którzy wyprzedzali w rejonach przejść dla pieszych lub skrzyżowań, bądź nie ustępowali pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto kontrolowali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów – dodaje.
Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz przypominają, iż nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a takie manewry jak wyprzedzanie innych pojazdów w rejonie przejść dla pieszych stwarzają realne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.