Służby mundurowe przypominają o zasadach bezpieczeństwa przy torowisku. W piątek na przejeździe kolejowym w Przylepie odbyła się akcja „Bezpieczny przejazd”.
Kierowcy otrzymali ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie poruszać się przez nieoznakowane skrzyżowania, a także w jaki sposób zachować się w kryzysowej sytuacji.
– Statystyki są coraz lepsze. Kierowcy są ostrożniejsi – podkreśla Artur Wołoszyn, rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze:
– Wiele osób popełnia proste błędy – zauważa Artur Wołoszyn:
Zdaniem Adama Biegozińskiego, koordynatora akcji, wiele osób nie wie, jak funkcjonują rogatki:
– Przed wjazdem na tory upewnijmy się czy możemy to zrobić bezpiecznie – mówi Mirosław Skubiszyński, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Zielonej Górze:
Pamiętajmy aby wszelkie niepokojące sytuacje przy przejazdach kolejowych zgłaszać do Straży Ochrony Kolei lub pod numer alarmowy 112.

![Wypadek na drodze krajowej numer 8. Przewrócony traktor blokuje trasę [ZDJĘCIA]](http://www.radiowroclaw.pl/img/articles/161824/52q5e86qeH.jpg)







![Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-rajd-19-latka-w-radzyniu-podlaskim-film-1782466778.jpg)