Akcja „Bezpieczny przejazd” w Przylepie [ZDJĘCIA]

rzg.pl 2 godzin temu

Służby mundurowe przypominają o zasadach bezpieczeństwa przy torowisku. W piątek na przejeździe kolejowym w Przylepie odbyła się akcja „Bezpieczny przejazd”.

Kierowcy otrzymali ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie poruszać się przez nieoznakowane skrzyżowania, a także w jaki sposób zachować się w kryzysowej sytuacji.

– Statystyki są coraz lepsze. Kierowcy są ostrożniejsi – podkreśla Artur Wołoszyn, rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze:

– Wiele osób popełnia proste błędy – zauważa Artur Wołoszyn:

Zdaniem Adama Biegozińskiego, koordynatora akcji, wiele osób nie wie, jak funkcjonują rogatki:

– Przed wjazdem na tory upewnijmy się czy możemy to zrobić bezpiecznie – mówi Mirosław Skubiszyński, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Zielonej Górze:

Pamiętajmy aby wszelkie niepokojące sytuacje przy przejazdach kolejowych zgłaszać do Straży Ochrony Kolei lub pod numer alarmowy 112.

Idź do oryginalnego materiału