Zderzenie pociągów w Wielkopolsce. Kilka osób poszkodowanych, trwa triaż

rdc.pl 4 godzin temu

Po godz. 18 w pobliżu stacji Białośliwie doszło do zderzenia dwóch pociągów – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej PSP asp. Martin Halasz. Na miejscu pracują służby, według wstępnych informacji kilka osób jest poszkodowanych.

Jak przekazał rzecznik prasowy wielkopolskiej PSP asp. Martin Halasz, zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały o godz. 18.04. Dodał, iż „kilka osób zostało poszkodowanych, trwa triaż”. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK powiedział, iż na stacji Białośliwie „po południu doszło do starcia się dwóch pociągów, które zetknęły się: Polregio Piła-Bydgoszcz i PKP Intercity Białogard-Warszawa”.

Dodał, iż na miejscu zdarzenia pracują służby techniczne PLK.

- Komisja wyjaśni przyczyny zdarzenia - dodał.

Pietrzykowski zaznaczył, iż w tej chwili wstrzymany jest ruch pociągów na linii Piła-Bydgoszcz.

Wznowienie nastąpi po sprawdzeniu, czy doszło do wykolejenia, uszkodzenia infrastruktury – wskazał.

📢 Uwaga podróżni❗️ Około godziny 18:00 na stacji Białośliwie (linia kolejowa Piła - Bydgoszcz) doszło do starcia pociągów @POLREGIO_PL relacji Piła - Bydgoszcz oraz @PKPIntercityPDP relacji Białogard - Warszawa. Na miejscu działają służby.

W wyniku zdarzenia doszło do…

— PLK SA (@PKP_PLK_SA) June 25, 2026
Idź do oryginalnego materiału