Zderzenie pociągów pasażerskich pod Piłą. PSP podsumowała akcję

remiza.com.pl 2 godzin temu

Jedenaście osób zostało poszkodowanych we wczorajszym zderzeniu pociągów pasażerskich w województwie wielkopolskim.

W czwartek po godzinie osiemnastej w pobliżu stacji kolejowej w Białośliwiu doszło do bocznego zderzenia dwóch pociągów pasażerskich – Polregio relacji Piła – Bydgoszcz i PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Warszawa, którymi podróżowało około 200 osób. W wyniku zderzenia część wagonów wykoleiła się.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu poszkodowanych zostało jedenaście osób, z czego trzy zostały przetransportowane do szpitali w Pile i Chodzieży

Działania ratowników koncentrowały się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pasażerów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wsparciu służb medycznych. Równolegle prowadzono rozpoznanie wszystkich wagonów i koordynowano działania z przedstawicielami zarządcy infrastruktury kolejowej – przekazała straż pożarna.

Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym grupy specjalistyczne i samochód ratownictwa medycznego. Działania zakończono przed północą.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura i specjalna komisja.

foto. Chodzieskie Służby Alarmowo, KW PSP Poznań

Idź do oryginalnego materiału