Jedenaście osób zostało poszkodowanych we wczorajszym zderzeniu pociągów pasażerskich w województwie wielkopolskim.
W czwartek po godzinie osiemnastej w pobliżu stacji kolejowej w Białośliwiu doszło do bocznego zderzenia dwóch pociągów pasażerskich – Polregio relacji Piła – Bydgoszcz i PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Warszawa, którymi podróżowało około 200 osób. W wyniku zderzenia część wagonów wykoleiła się.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu poszkodowanych zostało jedenaście osób, z czego trzy zostały przetransportowane do szpitali w Pile i Chodzieży

Działania ratowników koncentrowały się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pasażerów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wsparciu służb medycznych. Równolegle prowadzono rozpoznanie wszystkich wagonów i koordynowano działania z przedstawicielami zarządcy infrastruktury kolejowej – przekazała straż pożarna.
Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym grupy specjalistyczne i samochód ratownictwa medycznego. Działania zakończono przed północą.
Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura i specjalna komisja.







foto. Chodzieskie Służby Alarmowo, KW PSP Poznań

![Wypadek na drodze krajowej numer 8. Przewrócony traktor blokuje trasę [ZDJĘCIA]](http://www.radiowroclaw.pl/img/articles/161824/52q5e86qeH.jpg)







![Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-rajd-19-latka-w-radzyniu-podlaskim-film-1782466778.jpg)