Zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz Aresztu Śledczego nagrodzony

swidnica24.pl 3 godzin temu

Kierownictwo Aresztu Śledczego doceniło funkcjonariusza, który będąc poza służbą nie był obojętny na łamanie prawa i zatrzymał pijanego kierowcę. Historię zatrzymania jako pierwsza opisała Swidnica24.pl.


Do kolizji doszło 17 czerwca ok. godz. 9.30. Kierujący samochodem marki BMW, jadąc z dużą prędkością stracił panowanie nad autem.
Mł. chor. Rafał Rogacz, na co dzień pełniący służbę w świdnickim areszcie zatrzymał pojazd i wyczuł od kierowcy woń alkoholu. Zabrał kluczyki i wezwał policję. Przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się także, iż 42-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Postawa naszego funkcjonariusza zasługuje na szczególne uznanie. Wykazał się profesjonalizmem i zapobiegł groźnej sytuacji na drodze. Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy kpt. Piotr Przybył nagrodził go krótkotrwałym urlopem nagrodowym – informuje mł. chor. Barbara Furtak-Gałan z Aresztu Śledczego w Świdnicy.

/opr. red./
fot. Areszt Śledczy oraz nadesłane przez funkcjonariusza

Idź do oryginalnego materiału