Najprawdopodobniej niezachowanie należytej ostrożności, było przyczyną wypadku, do jakiego doszło na S19, w Jasionce. W zderzeniu sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin nocnych.
Wczoraj o godz. 16, dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie S19 w Jasionce. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz ekipa wypadkowa ruchu drogowego komendy miejskiej. Funkcjonariusze wstępnie ustalili przyczynę wypadku.
51-letni kierujący dostawczym Mercedesem, jadąc prawym pasem ruchu S19, w kierunku Rzeszowa, najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na Chevroleta, którym kierował 42-letni obywatel Ukrainy. Kolejno Chevrolet uderzył w Forda, a ten w ciężarowego Dafa. Następnie Daf zderzył się ze Skodą, która uderzyła jeszcze w Renault.
W wyniku zderzenia sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. To czworo pasażerów Chevroleta i kierowca Forda.
Funkcjonariusze ustalili, iż wszyscy kierujący byli trzeźwi.








![Pijany rajd nastolatków pod Lublinem. 16-latek bez prawa jazdy rozbił się na drzewie i dachował [ZDJĘCIA]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/wypadek_forda_dys_1-acf0b3fe121c.jpg)





![Tak powstaje S19. GDDKiA chwali się postępem prac [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-tak-powstaje-s19-gddkia-chwali-sie-postepem-prac-galeria-zdjec-1782382680.jpg)