Wypadek na S19 w Jasionce – 5 osób trafiło do szpitala

dziejesienapodkarpaciu.pl 5 godzin temu

Najprawdopodobniej niezachowanie należytej ostrożności, było przyczyną wypadku, do jakiego doszło na S19, w Jasionce. W zderzeniu sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin nocnych.

Wczoraj o godz. 16, dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie S19 w Jasionce. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz ekipa wypadkowa ruchu drogowego komendy miejskiej. Funkcjonariusze wstępnie ustalili przyczynę wypadku.

51-letni kierujący dostawczym Mercedesem, jadąc prawym pasem ruchu S19, w kierunku Rzeszowa, najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na Chevroleta, którym kierował 42-letni obywatel Ukrainy. Kolejno Chevrolet uderzył w Forda, a ten w ciężarowego Dafa. Następnie Daf zderzył się ze Skodą, która uderzyła jeszcze w Renault.

W wyniku zderzenia sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. To czworo pasażerów Chevroleta i kierowca Forda.

Funkcjonariusze ustalili, iż wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Idź do oryginalnego materiału