Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 527 między Pasłękiem a Kwitajnami. 46-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo, po czym auto dachowało. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na trasie występują poważne utrudnienia w ruchu.
Do zdarzenia doszło w ciągu dnia na ruchliwym odcinku drogi wojewódzkiej 527. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wypadł z jezdni.
Auto kompletnie zniszczone. Interweniowały służby
Jak przekazał redakcji nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, przebieg zdarzenia był bardzo dramatyczny:
– 46-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i dachowała – informuje oficer prasowy elbląskiej policji.
Siła uderzenia była na tyle duża, iż pojazd obrócił się na dach. Na miejsce natychmiast zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji. Poszkodowana pasażerka/kierująca została opatrzona przez medyków, a następnie przetransportowana karetką pogotowia do szpitala na szczegółowe badania.
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
Na odcinku Pasłęk – Kwitajn moga tworzyć się korki. Droga w miejscu wypadku jest częściowo zablokowana.
- Miejsce zdarzenia: DW 527 (odcinek Pasłęk – Kwitajny)
- Stan utrudnień: Ruch wahadłowy / możliwe czasowe wstrzymanie ruchu
Policjanci z elbląskiej „drogówki” zabezpieczają ślady na miejscu zdarzenia i kierują ruchem. Funkcjonariusze będą dokładnie wyjaśniać, co było bezpośrednią przyczyną tego, iż 46-latka straciła panowanie nad kierownicą.
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu! Warunki na drogach bywają zdradliwe.
źródło: KPP Elbląg











