Wypadek na DW527. Samochód uderzył w drzewo i dachował, ranna kobieta trafiła do szpitala

olsztynnews.com.pl 3 godzin temu

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 527 między Pasłękiem a Kwitajnami. 46-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo, po czym auto dachowało. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na trasie występują poważne utrudnienia w ruchu.


Do zdarzenia doszło w ciągu dnia na ruchliwym odcinku drogi wojewódzkiej 527. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wypadł z jezdni.

Auto kompletnie zniszczone. Interweniowały służby

Jak przekazał redakcji nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, przebieg zdarzenia był bardzo dramatyczny:

– 46-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i dachowała – informuje oficer prasowy elbląskiej policji.

Siła uderzenia była na tyle duża, iż pojazd obrócił się na dach. Na miejsce natychmiast zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji. Poszkodowana pasażerka/kierująca została opatrzona przez medyków, a następnie przetransportowana karetką pogotowia do szpitala na szczegółowe badania.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Na odcinku Pasłęk – Kwitajn moga tworzyć się korki. Droga w miejscu wypadku jest częściowo zablokowana.

  • Miejsce zdarzenia: DW 527 (odcinek Pasłęk – Kwitajny)
  • Stan utrudnień: Ruch wahadłowy / możliwe czasowe wstrzymanie ruchu

Policjanci z elbląskiej „drogówki” zabezpieczają ślady na miejscu zdarzenia i kierują ruchem. Funkcjonariusze będą dokładnie wyjaśniać, co było bezpośrednią przyczyną tego, iż 46-latka straciła panowanie nad kierownicą.


Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu! Warunki na drogach bywają zdradliwe.

źródło: KPP Elbląg

Idź do oryginalnego materiału