Wjechali w grupę pieszych i pobili maczetami 25-latka WIDEO

info112.pl 1 rok temu

Do zdarzenia doszło w piątek 27 stycznia br. około godz. 15:0 w miejscowości Radków na ternie powiatu kłodzkiego.

– Z ustaleń policjantów wynika, iż dwaj podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu, najpierw wjechali volkswagenem w idących poboczem dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 25 lat i będącą z nimi 37-letnią kobietę. A następnie wysiedli z auta i przy użyciu niebezpiecznych narzędzi dopuścili się uszkodzenia ciała 25-latka, po czym pośpiesznie uciekli z miejsca zdarzenia – przekazała podinsp. Wioletta Martuszewska z KPP w Kłodzku.

25-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, natychmiast przystąpili do działania. Już po chwili ustalili potencjalnych sprawców tego przestępstwa i rozpoczęli intensywne poszukiwania dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Zatrzymanie 22 i 23-atka, miało miejsce kilkadziesiąt godzin później na terenie województwa śląskiego i podejrzewani o to przestępstwo mężczyźni, trafili prosto do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie przez funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku zarzutów mężczyznom podejrzewanym o usiłowanie zabójstwa. Doprowadzili oni bowiem celowo do zdarzenia drogowego tzn. potrącenia pojazdem dwóch mężczyzn i kobiety, a także spowodowali ciężkie uszkodzenia ciała 25-latka.

Policjanci wystąpili do prokuratury, a ta do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, w oczekiwaniu na wyrok. Podejrzanym grozić może kara więzienia choćby do 25 lat.

Postępowanie pozostaje przez cały czas w toku, a funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, we współpracy z nadzorującą sprawę prokuraturą, prowadzą dalsze czynności w celu kompleksowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Idź do oryginalnego materiału