Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałkowy wieczór na ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu. Kierowany przez 42-letnią mieszkankę miasta samochód uderzył w drzewo i dachował. Jak ustalili policjanci, kobieta prowadziła auto w stanie nietrzeźwości.
O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj wieczorem. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki, którzy zastali samochód osobowy przewrócony na dach. Już podczas wykonywania czynności od kierującej wyczuwalna była woń alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało, iż 42-latka miała około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń policjantów wynika, iż kobieta tłumaczyła, iż podczas jazdy odniosła wrażenie, iż może dojść do zderzenia z innym pojazdem. Wykonała gwałtowny manewr kierownicą w prawo, straciła panowanie nad samochodem, uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie pojazd przewrócił się na dach.
Na szczęście kierująca samodzielnie opuściła pojazd i nie odniosła poważniejszych obrażeń.
Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a uszkodzony samochód został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 42-latka odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o odpowiedzialność. choćby niewielka ilość alkoholu znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze.

fot. użyczone KMP Wałbrzych

fot. użyczone KMP Wałbrzych

fot. użyczone KMP Wałbrzych

fot. użyczone KMP Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych














