Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło we wtorek, 23 czerwca w Prądocinie, gdzie potrącony został 72-letni mężczyzna. – Pieszy zmarł w szpitalu w wyniku doznanych obrażeń, kierowca auta był pod wpływem metaamfetaminy – słyszymy w komendzie.
Jak informują funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego, do tragicznego w skutkach wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Bydgoskiej w Prądocinie. To przejście – jak opisują policjanci – jest wyposażone w sygnalizację świetlną. – Dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku wczoraj, o 9:35 – informuje nadkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.
- Bydgoscy policjanci zlikwidowali cztery miejsca produkcji narkotyków. Zobacz WIDEO z akcji kryminalnych!
Tragedia na przejściu dla pieszych
Mundurowi z pionu ruchu drogowego bydgoskiej komendy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, poinformowali o swoich pierwszych, wstępnych ustaleniach. – Wynika z nich, iż 72-letni pieszy prawidłowo przechodził przez przejście na zielonym świetle. W tym momencie, nadjeżdżający kierujący pojazdem marki Hyundai nie zastosował się do sygnalizatora nadającego sygnał czerwony i wjechał na przejście dla pieszych, doprowadzając do potrącenia przechodzącego seniora – relacjonuje Kowalska.
Rannego 72-latka przewieziono karetką pogotowia ratunkowego do jednego z bydgoskich szpitali, ale z placówki po kilku godzinach napłynęła informacja o śmierci rannego mężczyzny. Jego ciało, decyzją prokuratora, zostało już zabezpieczone do przeprowadzenia badań sekcyjnych w Zakładzie Medycyny Sądowej.
Kierowca pod wpływem metaamfetaminy
Funkcjonariusze przeprowadzili badanie kierowcy samochodu. – Wstępne badanie narkotesterem wykazało, iż 41-letni kierowca prowadził auto pod wpływem metaamfetaminy – przekazuje rzecznik bydgoskiej Komendy Miejskiej Policji. Jak się dowiadujemy, od mężczyzny pobrano także krew do dalszych badań, a 41-latka zatrzymano. Mężczyzna stracił także uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W sprawie wszczęte zostało już prokuratorskie śledztwo.









![Niebezpieczna hopka na S17. Droga do Warszawy zamknięta do odwołania [OBJAZD]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/Messenger_creation_A99849BD-C0DF-4DE0-ACF7-DAFAE1518068-b092aa3fb811.jpeg)

![Kolizja motocykla z autem dostawcy fast foodów na al. Jana Pawła II w Ostrołęce [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/whatsapp_image_2026-06-28_at_183758.jpeg)