Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło na torach w miejscowości Wilkołaz Pierwszy. 31-letni mężczyzna wtargnął pod nadjeżdżający pociąg towarowy i zginął na miejscu.
Okoliczności tragicznego wypadku na torach w Wilkołazie Pierwszym
Do tragicznego wypadku doszło w piątek (20.12) około godz. 20:30 w miejscowości Wilkołaz Pierwszy, w powiecie kraśnickim. Maszynista pociągu towarowego zgłosił służbom ratunkowym, iż ktoś wtargnął pod nadjeżdżający skład. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego, policję oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora, z udziałem komisji dochodzeniowej i technika kryminalistyki. Wstępne ustalenia wskazują, iż 31-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego wtargnął pod pociąg towarowy relacji Połaniec-Bogdanka.
Mężczyzna zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Lokomotywa była wyposażona w monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Badanie wykazało, iż maszynista był trzeźwy.
Ruch pociągów na trasie Kraśnik-Lublin został wstrzymany na kilka godzin. Decyzją prokuratury ciało ofiary zabezpieczono do sekcji w Zakładzie Medycyny Sądowej. Śledczy kontynuują ustalanie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Mierzysz się z depresją lub ktoś potrzebuje pomocy? Zadzwoń
Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, iż życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Natomiast jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, iż możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
ZDJĘCIA