

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów i troje małych dzieci przewożonych bez fotelików oraz pasów bezpieczeństwa. Tak skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się ojciec zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna nie tylko złamał sądowe zakazy, ale również naraził swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo.
Do zatrzymania doszło kilka dni temu w Żędowicach. Policjanci zwrócili uwagę na kierującego skodą, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Na widok radiowozu kierowca skręcił w pobliską drogę i wjechał na teren jednej z posesji. Mundurowi zastali siedzącego za kierownicą 30-letniego mężczyznę. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, iż mężczyzna posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, iż miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził również troje małych dzieci w wieku 5, 3 i 1 roku, którzy podróżowali na tylnej kanapie pojazdu bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Nieodpowiedzialnemu ojcu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: oprac. Tomasz Cichoń









![Niebezpieczna hopka na S17. Droga do Warszawy zamknięta do odwołania [OBJAZD]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/Messenger_creation_A99849BD-C0DF-4DE0-ACF7-DAFAE1518068-b092aa3fb811.jpeg)

![Kolizja motocykla z autem dostawcy fast foodów na al. Jana Pawła II w Ostrołęce [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/whatsapp_image_2026-06-28_at_183758.jpeg)