Stracił panowanie nad motocyklem i wypadł z drogi na serpentynach [foto]

dziejesienapodkarpaciu.pl 3 miesięcy temu

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, podczas świątecznego weekendu starali się, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. W trakcie czterodniowej akcji doszło do kilku niegroźnych zdarzeń.

Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili 35 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Trzech z nich jechało z prędkością ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-latek, który pędził oplem z prędkością 118 km/h. Wszyscy trzej kierowcy stracili prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W niedzielę wielkanocną, w miejscowości Blizne, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej seata. 31-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu mimo tego, iż miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, mieszkańcowi powiatu brzozowskiego grozi wysoka grzywna, kara więzienia do lat 3 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Podczas weekendu, policjanci drogówki interweniowali na miejscach czterech zdarzeń, które finalnie zakończyły się jako niegroźne kolizje.

Wiosenna aura sprawiła, iż na drogach naszego powiatu dało się zauważyć zdecydowanie większą ilość motocyklistów. Kilkoro z nich zostało zatrzymanych przez policjantów z powodu przekroczenia prędkości, natomiast jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego w miejscowości Izdebki, w rejonie serpentyn. To zdarzenie, jak wiele innych z udziałem jednośladów, wyglądało bardzo poważnie. Oprócz policjantów i strażaków, na miejscu interweniowały służby medyczne w tym zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Doszło do niego wczoraj około godz. 11:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący suzuki, 28-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i się wywrócił. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Przypominamy, iż rozpoczynający się sezon motocyklowy, oprócz niesienia euforii i przyjemności z jazdy jednośladem, niesie ze sobą również dla cyklistów odpowiedzialność za bezpieczną jazdę. Często w chwili kiedy dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty skutki są niebezpieczne i zagrażające jego życiu i zdrowiu. Dlatego też wyruszając w podróż pamiętajmy, by przygotować się do jazdy motocyklem – zadbać o odpowiedni ubiór, korzystać z kasku ochronnego, być w pełni wypoczętym, trzeźwym i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. To zwiększa szansę na to, iż bezpiecznie dojedziemy do celu.

Idź do oryginalnego materiału