Potrącenie na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Słowackiego. Rowerzystka trafiła do szpitala

moje-gniezno.pl 2 dni temu

W środę, 24 czerwca, kilka minut przed godziną 9:00, na skrzyżowaniu ulicy Roosevelta i Słowackiego w Gnieźnie doszło do potrącenia rowerzystki. Kobieta przejeżdżała przez przejście dla pieszych, gdy została uderzona przez samochód marki Jeep, który wyjeżdżał z ulicy Słowackiego w kierunku Roosevelta. W wyniku zderzenia poszkodowana odniosła obrażenia. Została przewieziona do szpitala.

Karetka z Pobiedzisk

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń w regionie tego samego dnia, do zdarzenia skierowano najbliższą dostępną karetkę – z Pobiedzisk. Zespół ratownictwa medycznego dotarł na miejsce po kilkudziesięciu minutach i udzielił pomocy poszkodowanej, która trafiła do szpitala.

Policja wyjaśnia okoliczności

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli postępowanie mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i przebiegu wypadku. Na razie nie wiadomo, czy kierowca Jeepa udzielił pierwszeństwa rowerzystce, czy też to ona popełniła błąd. Śledztwo w tej sprawie jest na wczesnym etapie.

Idź do oryginalnego materiału