Policja opublikowała film z potrącenia dziecka. Wystosowano apel

upday.com 3 godzin temu
Zdjęcie: fot. slaska.policja.gov.pl


Śląska policja opublikowała nagranie z kamery samochodu, który potrącił pięciolatkę. Dziewczynka wbiegła na jezdnię zza stojącego na przystanku autobusu. Dziecku, które było pod opieką mamy, nic się nie stało - uderzyło w bok auta.


Do incydentu doszło przed kilkoma dniami w Chorzowie na ul. Farnej. Chwila nieuwagi mogła zakończyć się tragicznie - podkreślają mundurowi.

"Policjanci z drogówki ustalili, że zza stojącego na przystanku autobusu na jezdnię weszła 28-letnia kobieta z dwójką dzieci. Brak dostatecznej widoczności, pośpiech i nieuwaga spowodowały, iż 5-letnia dziewczynka wbiegła w bok przejeżdżającego samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się na chwili strachu" - opisali policjanci z komendy w Chorzowie.

Całą sytuację zarejestrowała kamerka umieszczona w samochodzie, z którym zderzyła się dziewczynka. "Pośpiech i nieuwaga podczas przechodzenia przez jednię nie powinny mieć miejsca. Szczególnie, jeżeli mamy pod opieką dwójkę dzieci" - zaznaczyli mundurowi.

Jak podkreśliła policja, ku przestrodze film został zamieszczony w sieci (jeżeli pojawia się problem z uruchomieniem poniższego nagrania, film dostępny jest także na stronie policji - TUTAJ).

fot. slaska.policja.gov.pl

Apel policji

W komunikacie policja wystosowała apel. Jak przypomniano, "pieszemu zabrania się:

  • wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

  • wchodzenia na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność na drogę,

  • przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi,

  • zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko,

  • przebiegania przez jezdnię,

  • chodzenia po torowisku,

  • wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie,

  • przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują,

  • korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze".

Źródło: slaska.policja.gov.pl / PAP

Idź do oryginalnego materiału