Na pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się pokazy ratownictwa wodnego. Organizatorem było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Raciborza.
Były przedstawiane metody ratowania osób poszkodowanych w wodzie jak i na brzegu. W wykorzystaniu były takie sprzęty jak węgorz ratowniczy, deska czy rzutka. Co ważne, to nie była jedynie prelekcja, a praktyczne wykorzystanie umiejętności i przekazanie wiedzy najmłodszym. Wydarzenie było zorganizowane w związku ze zbliżającym się początkiem wakacji.
Dlaczego organizacja pokazów pierwszej pomocy jest ważna i dlaczego akurat są one organizowane na pływalni SMS?
O tym opowiada Piotr Krużołek– prezes oddziału terenowego WOPR Racibórz
Ratownicy zwracają uwagę na to, żebyśmy najpierw zadbali o swoje bezpieczeństwo, abyśmy potem mogli komukolwiek pomóc.












