Pilny apel! Nie przekraczaj granicy 200 m. Chodzi o Twoje życie

warszawawpigulce.pl 4 dni temu

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) we Wrocławiu wydał pilny apel do mieszkańców oraz osób przebywających w rejonach zagrożonych powodzią. W związku z intensywną pracą urządzeń hydrotechnicznych w regionie, wszyscy obywatele są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. DALL·E 3 / Warszawa w Pigułce

Prosimy nie zbliżać się do pracujących urządzeń hydrotechnicznych. Tam, gdzie to możliwe należy zachować bezpieczną odległość 200 m od wałów i budowli przeciwpowodziowych. Wszystkie urządzenia wodne na naszym obszarze pracują by w maksymalny sposób przepuszczać wody powodziowe. pic.twitter.com/ksgxSRkQfJ

— RZGW we Wrocławiu (@RZGWWroclaw) September 15, 2024

Zachowanie bezpiecznej odległości

RZGW apeluje, aby nie zbliżać się do pracujących urządzeń hydrotechnicznych, a tam, gdzie to możliwe, zachować bezpieczną odległość minimum 200 metrów od wałów przeciwpowodziowych i innych budowli hydrotechnicznych. Takie środki ostrożności są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i personelowi pracującemu przy zarządzaniu kryzysowym.

Praca urządzeń wodnych

Wszystkie urządzenia wodne na obszarze zarządzanym przez RZGW pracują w intensywnym trybie, aby w maksymalny sposób przepuszczać nadmiar wód powodziowych i minimalizować ryzyko ewentualnych uszkodzeń infrastruktury oraz zagrożeń dla ludności. Działania te są kluczowe, szczególnie w obliczu rosnącego ryzyka powodzi spowodowanego intensywnymi opadami deszczu oraz szybkim topnieniem śniegu w górskich rejonach zlewni.

Ważność środków prewencyjnych

Zarząd podkreśla, jak ważne jest przestrzeganie wytycznych bezpieczeństwa w obecnej sytuacji. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym osobistych tragedii lub dodatkowych uszkodzeń infrastruktury, co mogłoby jeszcze bardziej skomplikować już trudną sytuację.

Apel o współpracę i czujność

RZGW we Wrocławiu wzywa wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających do współpracy i zachowania czujności. Monitoring sytuacji jest prowadzony na bieżąco, a wszelkie nowe informacje oraz zmiany w zaleceniach będą komunikowane przez odpowiednie kanały informacyjne. Zachowanie spokoju i śledzenie aktualnych komunikatów pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie kryzysowe i ochronę życia oraz mienia mieszkańców regionu.

Idź do oryginalnego materiału