Pijany spał w aucie zaparkowanym na S8

magazynreporterow.pl 2 tygodni temu

Policjanci z łaskiej drogówki, patrolując drogę ekspresową S8, zauważyli stojący na pasie awaryjnym samochód. Pojazd nie był oznaczony trójkątem ostrzegawczym, dlatego też mundurowi postanowili zatrzymać się i sprawdzić co się stało. Po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze zobaczyli w nim śpiącego kierowcę. Po obudzeniu mężczyzny od razu wyczuli przyczynę tak głębokiego snu. 29-latek był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę 1 grudnia 2024 roku, około godziny 14:20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy, podczas patrolu drogi ekspresowej S8 zauważyli stojącego na pasie awaryjnym osobowego opla. Pojazd ten stał na włączonych światłach awaryjnych jednak brakowało za nim ustawionego trójkąta ostrzegawczego. Mundurowi postanowili zatrzymać się i zwrócić kierującemu uwagę. Gdy funkcjonariusze podeszli do samochodu, wewnątrz zastali śpiącego na fotelu kierowcy mężczyznę, który był zapięty w pasy bezpieczeństwa. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu, która wydobywała się z jego wnętrza. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów. Śpiący na fotelu 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, iż mieszkaniec Wrocławia ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierowca został zatrzymany, a samochód, którym się poruszał trafił na parking strzeżony. 29-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz przepadek równowartości pojazdu.

Kolejny raz funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też przypominamy: kierowanie jakimkolwiek pojazdem po alkoholu to realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko kierującego, ale także innych uczestników ruchu drogowego! Zawsze reagujmy, gdy widzimy podejrzane sytuacje na drodze – szybka reakcja może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Łask

Idź do oryginalnego materiału