Pijany kierowca bez prawa jazdy zatrzymany w Borzęcinie. Miał 1,3 promila alkoholu

bochnianin.pl 4 godzin temu

W Borzęcinie zatrzymano mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Badanie alkomatem wykazało, iż miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca. Policjant z Posterunku Policji w Szczurowej, jadąc do służby, zwrócił uwagę na stojącą przy drodze toyotę z włączonym silnikiem i światłami awaryjnymi. Gdy podszedł do pojazdu, wyczuł od kierowcy alkohol. W samochodzie znajdowała się także otwarta butelka piwa.

Funkcjonariusz uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał patrol. niedługo na miejscu pojawił się również policjant z Komisariatu Policji VII w Krakowie, który przejeżdżał tą trasą.

Jak informuje policja, w czasie oczekiwania na patrol kierowca zachowywał się agresywnie. Miał znieważać funkcjonariuszy, domagać się odstąpienia od czynności oraz powoływać się na swoje rzekome wpływy.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, iż mężczyzna był nietrzeźwy – miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po przybyciu patrolu został przekazany mundurowym, a jego samochód odholowano na parking strzeżony na koszt właściciela.

Mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzenia bez uprawnień, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Grożą mu m.in. grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału