Pijani na rowerkach wodnych

beskidzka24.pl 5 godzin temu

Policjanci patrolujący wody Jeziora Międzybrodzkiego „napotkali” czterech sterników rowerków wodnych, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu w trakcie swojego wodnego patrolu mundurowi ujawnili cztery osoby na rowerkach wodnych, które nie powinni nimi pływać.

– W jednym przypadku badanie wykazało około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w kolejnych przypadkach wyniki wyniosły 0,74 promila, 1,34 promila i 1,38 promila. Przypominamy, iż korzystanie ze sprzętu pływającego po alkoholu wiąże się z konsekwencjami prawnymi. W przypadku rowerków wodnych, kajaków, pontonów czy innych obiektów pływających bez napędu mechanicznego, osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu musi liczyć się z karą grzywny do 500 zł. Sprzęt może zostać także zabezpieczony i odholowany na koszt użytkownika, o ile nie ma możliwości przekazania go osobie trzeźwej – podkreślają żywieccy policjanci.

Idź do oryginalnego materiału