Opolska policja podsumowuje półmetek ferii

doxa.fm 1 rok temu
fot. Radio Doxa

Od 10 lutego funkcjonariusze wykonali 9 tysięcy 500 kontroli stanu trzeźwości, z czego 80 osób okazało się być pod wpływem alkoholu. Odnotowano 156 kolizji oraz 10 wypadków drogowych. W tych zdarzeniach zginęła jedna osoba, a 11 zostało rannych. W zapewnianie bezpieczeństwa dzieciom w trakcie ferii zaangażowany jest również Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

– przez cały czas wykonujemy kontrole i sprawdzamy stan techniczny autokarów, busów i autobusów przewożących dzieci na zimowiska – mówi podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. – Niezwykle istotne są dla nas wypadki z udziałem dzieci. Na szczęście w tym pierwszym okresie ferii takich zdarzeń nie było. Jesteśmy na zimowiskach, obozach oraz półkoloniach i ciągle przypominamy te podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno dotyczące zabawy na świeżym powietrzu, jak i pobytu w domu.

– Kontrolujemy respektowanie limitów prędkości oraz bezpieczne przewożenie dzieci i młodzieży – informuje podkom. Tomasz Kukułka, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu.

– W tamtym tygodniu skontrolowaliśmy 13 autokarów – mówi Iwona Sładkowska, specjalista transportu drogowego. – Nie stwierdziliśmy żadnej niebezpiecznej usterki, jeżeli chodzi o stan techniczny. Z biegiem czasu ta świadomość kierowców się zwiększa.

Funkcjonariusze przypominają o możliwości kontroli pojazdu, w przypadku zorganizowanego wypoczynku. Wystarczy telefonicznie zgłosić swoje zainteresowanie. Niezbędne numery telefonów można znaleźć na ich stronach internetowych.

Dariusz Świątczak, Tomasz Kukułka, Iwona Sładkowska:

Dłuższa relacja:

GALERIA:

Autor: Paulina Lechowska

Idź do oryginalnego materiału