Ojciec poszedł z córką do restauracji i zaczął pić alkohol. Goście wezwali policję

gazeta.pl 11 godzin temu
Zdjęcie: Shutterstock, autor: @Bobkov Evgeniy


35-letni ojciec z Warszawy przyjechał ze swoją małą córką w Bieszczady. Mężczyzna wybrał się z dwulatką do jednej z restauracji w Solinie. Rodzic spożywał alkohol, podczas gdy dziecko bawiło się samo. Policję zawiadomili zaniepokojeni świadkowie.
Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w popularnym turystycznym miejscu nad Jeziorem Solińskim. Leska policja otrzymała zgłoszenie o tym, iż w jednej z lokalnych restauracji, najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna opiekuje się małą dziewczynką.


REKLAMA


Zobacz wideo Bohaterskie zachowanie policjanta. W czasie wolnym uratował dławiące się dziecko


Pijany ojciec "opiekował się" w Bieszczadach dwuletnią córką. Zareagowali świadkowie
Na miejscu funkcjonariusze policji ustalili, iż 35-letni ojciec z Warszawy przyjechał na weekend ze swoją 2-letnią córką. Mężczyzna udał się do jednej z restauracji i pił alkohol, a w tym czasie dziewczynka bawiła się sama, bez adekwatnej opieki.
O zaistniałym incydencie policję powiadomili świadkowie, którzy byli wyraźnie zaniepokojeni, ilością wypijanego przez mężczyznę alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W jego organizmie wykryto ponad 1,5 promila alkoholu. Ponieważ nietrzeźwy ojciec nie miał w okolicy żadnych krewnych ani znajomych, do czasu przyjazdu matki dziewczynką zaopiekowali się policjanci.
Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, bo chociaż bycie w stanie upojenia alkoholowego (w przypadku osoby dorosłej) nie jest karalne, to w przypadku rodzica, który opiekuje się dzieckiem, sprawa wygląda inaczej. To na rodzicach ciąży szczególny obowiązek opieki nad małoletnim. Spożywanie alkoholu w bezpośredni sposób obniża jakość sprawowanej opieki.


Za coś takiego grozi choćby kara pozbawienia wolności
Zgodnie z artykułem 160 Kodeksu Karnego: § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, podlega karze więzienia do lat 3; § 2. o ile sprawca ma obowiązek troszczenia się o osobę narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze więzienia od 6 miesięcy do lat 5; § 3. o ile sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega karze więzienia do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
Idź do oryginalnego materiału