Ile chcesz wydawać na telefon na kartę?
Finanse są zwykle w tym kontekście kluczową kwestią. Na szczęście w tej chwili do dyspozycji jest wiele różnych ofert. Przykładowo w Play dostępnych jest aż 5 standardowych pakietów na kartę oraz 4 dodatkowe, które określone są jako „Pakiety dla Ukrainy” (z określoną liczbą minut wliczonych w cenę, które można wykorzystać na rozmowy właśnie z tym państwem).
Co więcej, nie ma w ogóle konieczności, by decydować się na konkretny pakiet. Można po prostu wykupić starter, zarejestrować numer i doładowywać konto zgodnie ze swoimi bieżącymi potrzebami.
Ilu GB internetu potrzebujesz?
Ilość gigabajtów w ofercie to dla wielu osób jeden z najważniejszych aspektów – i nic dziwnego! Internet jest nam potrzebny zarówno do pracy, nauki, jak i rozrywki. Stąd też jedną z najistotniejszych spraw podczas szukania odpowiedniego dla siebie telefonu na kartę, jest sprawdzenie oferowanej liczby GB.
Jeśli chodzi o wspomniane już pakiety Play, odnajdzie się w nich każdy: od osób, które sporadycznie surfują po sieci, po te korzystające z niej niemal non stop. W Play na kartę dostępne są następujące oferty:
Pakiet S ;
Pakiet M;
Pakiet L;
Pakiet XL;
Pakiet XXL.
Każdy pakiet oprócz nielimitowanych rozmów i sms-ów obejmuje porcję GB do wykorzystania. Ilość porcji danych różni się w zależności od umowy. Warto jednak wiedzieć, iż operator oferuje dodatkowe pakiety danych m.in. za udzielenie zgód marketingowych, rejestrację numeru online, dodanie kolejnego numeru lub cykliczne doładowania. Ciekawostką jest również to, iż internet bez limitu GB jest dostępny w pakietach XL i XXL.
Ułatwienia w kryzysowych momentach
Wybierając telefon na kartę, warto też sprawdzić, na jakie ułatwienia ze strony operatora można liczyć. Szczególnie w sytuacji, kiedy będziemy mierzyć się z brakiem środków na koncie, jak również brakiem możliwości błyskawicznego jego doładowania. Zostając przy ofercie Play, na pewno warto wymienić następujące możliwości:
poproszenie o kontakt osobę, z którą chce się połączyć – użytkownik Play może wpisać na swojej klawiaturze kod: *120*[numer telefonu osoby, z którą chce rozmawiać]# i zatwierdzić go zieloną słuchawką. Właściciel wpisanego numeru dostanie wiadomość o tym, iż dany numer czeka na kontakt;
poproszenie o doładowanie wybraną osobę – w tym przypadku użytkownik może wpisać kod: *122#, zatwierdzić zieloną słuchawką, a następnie wpisać numer osoby, którą chce poprosić o doładowanie. Dostanie ona wiadomość z ową prośbą oraz wskazówkami, w jaki sposób może przekazać zasilenie;
małe ratunkowe doładowanie – w kryzysowych momentach Play umożliwia też udzielenie mini kredytu w wysokości 2, 3 lub 5 zł, który wystarczy do wykonania niezbędnego połączenia czy napisania wiadomości. Takie doładowanie jest ważne przez kolejne 24 godziny, a jego spłata będzie wiązała się po prostu z potrąceniem wskazanej kwoty z następnego doładowania.
Dodatkowe usługi, jakie oferuje wybrany operator
Bardzo istotną kwestią, na którą względnie rzadko zwraca się uwagę w momencie podejmowania decyzji o wyborze operatora, są jego generalne możliwości – tzn. dodatkowe opcje i usługi, jakie oferuje. W porządku, być w może w danym momencie nie będzie się z nich korzystać, ale warto mieć świadomość, iż są one w zasięgu ręki. W Play są to m.in. następujące opcje:
dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina – pozwala np. tworzyć określone strefy, a następnie sprawdzać, czy dziecko lub jakakolwiek inna bliska osoba w danej strefie przebywają. Nie jest to standardowe „śledzenie” swojej pociechy, co nieraz budzi wątpliwości etyczne rodziców. Można jednak upewnić się, czy np. już opuściło szkołę i znajduje się w strefie domu. Poza tym Bezpieczna Rodzina umożliwia też zdalną blokadę w przypadku zgubienia telefona czy ustawianie określonych limitów korzystania z wybranych aplikacji. Jest ona dostępna zarówno dla użytkowników abonamentowych, jak i telefonów na kartę czy pakiety MIX. Dostęp do aplikacji można wykupić np. w aplikacji Play 24;
profesjonalna nawigacja GPS by NaviExpert – pozwala zmienić telefon w skuteczne urządzenie nawigacyjne. Co ją wyróżnia? Poza dokładnością i byciem na bieżąco (np. z aktualnymi remontami drogowymi), m.in. także możliwość korzystania z bazy użytecznych i ciekawych miejsc czy wydarzeń, dzięki czemu staje się też pomocnym przewodnikiem podróży;
blokada połączeń z numerów zastrzeżonych – co tłumaczy się samo przez się. jeżeli wolisz takich rozmów nie odbierać, spokojnie możesz je zablokować. Mowa o tzw. blokadzie połączeń anonimowych (ACR). Bo z telefonem na kartę też można czuć się komfortowo i bezpiecznie!