Myśleli, iż to element atrakcji i nagle wjechały karetki. Goście parku rozrywki pół godziny wisieli głowami w dół

stefczyk.info 9 miesięcy temu

Goście parku rozrywki Canada’s Wonderland mieli niespodziewane „atrakcje” podczas korzystania z jednej z kolejek górskich. W wyniku awarii urządzenia utknęli w powietrzu i przez pół godziny wisieli głową w dół. Gdy sprowadzono ich na ziemię, dwoje z pasażerów potrzebowało pomocy lekarskiej.

Kilkanaście osób zamierzało przejechać się kolejką górską w parku Canada’s Wonderland, która na co dzień wykonuje wiele kursów. Nikt nie przewidział niespodziewanej awarii, która nastąpiła, gdy goście byli w trakcie przejazdu w pozycji do góry nogami. Początkowo myśleli, iż zatrzymanie kolejki jest formą atrakcji, ale po pewnym czasie pod nimi zaczęły pojawiać się karetki pogotowia.

Kolejka ruszyła dopiero po 30. minutach, kiedy udało się naprawić usterkę. Natychmiastowe wypuszczenie pasażerów nie było jednak możliwe, bo wagoniki musiały wykonać wszystkie okrążenia.

Gdy pasażerowie wysiedli, zostali przebadani przez personel. Jak informował park dwie osoby, które zgłaszały silny ból w klatce piersiowej trafiły pod opiekę lekarza.

Portal CBC Toronto wskazuje, iż wśród pasażerów popsutej kolejki był m.in. 11-latek, dla którego była to pierwsza taka przejażdżka oraz jego 15-letnia siostra. Rodzeństwo relacjonowało, iż niemal wszyscy pasażerowie wpadli w panikę, a jedna z osób zwymiotowała.

Incydent skomentowali także przedstawiciele parku. W oświadczeniu przekazano, iż „goście zostali bezpiecznie sprowadzeni na ziemię i została im udzielona pierwsza pomoc”.

Bezpieczeństwo naszych gości to dla nas najważniejszy priorytet – podkreślono.

Idź do oryginalnego materiału